تاریخچه احزاب در ایران به مفهوم جمعیتی ی، مانند بسیاری از کشورها، سابقه طولانی و تاریخی دارد. این جمعیتها گاه مانند گروههای دربرگیرندۀ سربازان و فداییان اسماعیلی، جنبۀ نظامی داشتند و چون یک حزب با تشکل ی ـ نظامی فعالیت می‌کردند و گاه مانند اخوان‌الصفا، ت را در کنار اندیشۀ اصلاح اخلاقی و فلسفی پیشه می‌ساختند و به گونۀ یک تشکل ی ـ‌ فرهنگی رخ می‌نمودند. اما در واقع سابقۀ حزب ی، به شکل مشخص و در چارچوب تعریفهای مرسوم و امروزی از احزاب،‌ در ایران کمتر از صد سال است و به دورۀ مشروطه یا کمی پیش از آن می‌رسد.

بررسی تاریخچه شکل گیری احزاب و همچنین چرایی و چگونگی تشکیل آن‌ها می‌تواند محمل خوبی برای شناخت دقیق احزاب باشد. شایان ذکر است که نگاه ما به احزاب این کشورها بیشتر ایجابی بوده و کارکردها و عملکردهای مثبت حزب ی مانند نقش آنها در انتخابات مجلس، در کانون توجه قرار خواهد داشت.
مطالعه دلایل و نحوه شکل گیری احزاب، نحوه کارکرد آنها، رابطه احزاب با مردم، حاکمیت، قانون و احزاب دیگر، علل پایداری و ثبات احزاب در ساختار ی کشورها و میزان انتفاع نظام‌های ی و همچنین شهروندان یک جامعه از احزاب ی، می‌تواند شناخت کاملی از تحزب در چارچوب‌های ی به مخاطبین ارائه نماید. این مهم از طریق مطالعه تطبیقی احزاب در کشورهای اتحادیه اروپا، امریکا و برخی کشورهای اسلامی و شناخت کارکردها و عملکردهای احزاب ی ممکن خواهد شد، تا از این طریق ضرورت وجود احزاب متشکل و هدفمند به معنای واقعی و وم بازنگری در نحوه فعالیت احزاب در کشورمان نیز اثبات گردد. 
منبع : انتخابات مجلس 98

انتخابات مجلس احزاب ,ی ,حزب ,شکل ,تاریخچه ,نحوه ,احزاب در ,و همچنین ,تشکل ی ,و به ,گاه مانندمنبع

تاریخ انتخابات مجلس 98

زمان انتخابات مجلس 98

حوزه انتخابیه

انتخابات مجلس

کاندیدای انتخابات مجلس

انتخابات مجلس یازدهم

احزاب سیاسی در ایران

مشخصات

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

saburan فست فود بیگم خرید بهترین لوازم یدکی شاول کوماتسو مرجع کسب درآمد اینترنتی رودان دانلود فلزیاب،طلایاب،گنج یاب،فلزیاب گیلان،طلایاب گیلان test وبلاگ آژانس مسافرتی و هواپیمایی آرزوی آسمان آبی آشپزی ملل سفارش اینترنتی زنجیر بارگیری